DAYOME TANEC/YOGA/MEDITACE (přesun akce z termínu 28.-30.9.2012 !!)

Víkend, v němž S Dasou poplujeme na vlne TANCE, s Luu budeme po ránu dýchat v JOGOVÝCH ásánách a Robby nás na večer zaveze do ticha, ale i víru MEDITACÍ.
16.11.2012 20:30 - 18.11.2012 15:00

EVC Švýcárna, Josefovské údolí u Adamova, Moravský kras

Pohyb, který je veden vlnou dechu, výbušnou energií, ale i klidným tichem. Pohyb, který se nese proudem radosti a endorfinů. Tanec jako takový má nekonečně mnoho pohyb. Budeme zkoumat tyto podoby tance, hledat způsoby, jak vyjádřit to, co vnímáme, cítíme a prožíváme tam někde uvnitř nás. Yoga nás probudí po ránu na čerstvém vzduchu, protáhne tělo, nalije energii a klid do všech koutů těla. Robby nám namíchá nějaký meditační lektvar. Jak bude chutnat? Nechte se překvapit.

Každý člověk může tančit, bez ohledu na věk a zkušenosti, protože každý člověk cítí, prožívá. Je jen na něm, jak široce otevře své tělo a nechá se strhnout do tance proudem emocí.

Budeme pracovat s různou kvalitou energie. Někdy tichou a klidnou, jemnou jako měkké peří. Jindy zase s odvážnou, rychlou a ostrou energií letící jako šíp přes divoké moře. Vyzkoušíme si různé techniky contemporary /- současného tance/- práce se zemí a na zemi tzv. floorwork, kontaktní improvizace, střídání rychlosti, dynamiky pohybu. Budeme probouzet vnímavost těla k dění, které je kolem nás, ale i uvnitř nás.

Hatha jógový rozlet pod azur nebem

Těšit se můžete na ranní protažení bolavých svalů a ztuhlé šíje při ranním hatha jógovém rozletu, na zelené trávě, pod modrou baculatou oblohou. Pomocí ásan (pozic těla), pránájama (dechového cvičení) a meditace naladíme tělo, duši a mysl na celý taneční den. Ranní protažení křídel a nečechrání peří vede Luu Stejskalová, učitelka systému hatha jóga.

Zkrátka si jdeme užít svobodného pohybu a volného letu tancem i netancem :-)

Tanec probouzí Lásku a Láska probouzí Tanec.

Cena: Při platbě do 31.srpna sleva !!! ... studenti a nezaměstnaní do 26 let: 1120,-Kč, Ostatní: 1320,-Kč

Při platbě od 1.září ... studenti a nezaměstnaní od 26 let: 1280,-Kč, Ostatní: 1480,-Kč

V ceně ubytování na pokojích, strava (polopenze, obědy možno objednat na místě v ceně do 75,-Kč/polední menu), materiální a technické zabezpečení, lektorné.

Bližší informace (co sebou, přesný program apod.) Ti budou zaslané po připsání tvého účastnického poplatku na účet.

Dagmar /DASH/ Jiříčková – brněnská tanečnice, performerka, choreografka a lektorka a tvořící pod svým vlastním tanečním projektem DASHdance. Vede vlastní kurzy a lekce současného, moderního tance a powerjógy. Dlouhou dobu tvořila s Julií Bienertovou v tanečním projektu Oorphane. Je členkou brněnské krumpové skupiny Union Runners, kde si hrdě nese přezdívku „Mama Runners“. Jako lektor spolupracuje s různými brněnskými skupinami /High Edition, Zone4You, No Feet, aj./. Uzká a častá spolupráce vzniká i s Janem Gerychem /Burningboy/ na jeho BURNING akcích a projektech. Věnuje se sólovým projektům, vytváří performance se svým vlastním tanečním projektem LETTĚL, s Evou Juřičkovou /jako Eva&Dash/ spolupracují s brněnskou módní návrhářkou Andreou Lojkáskovou /LeAndrea/, kde propojují módu a tanec. Baví ji věci, kde se experimentuje, hledá, objevuje. Miluje improvizaci. Občas tvoří s hudebním mágem Mizuki Nakeshu. Její pohybový slovník tvoří především contemporary a techniky současného tance, ale nechává se inspirovat i tanečním světem krumpu, wackinu, house dance a dalšími tanečními styly.

Lucie (Luu) Stejskalová – tanečnice, lektorka hathajogy. Jedna z prvních tanečnic tanečního projektu LETTĚL. V současnosti vede lekce yogy v ramci yoga.yoga projektu https://www.facebook.com/yogayoga.cz.


DASHdance na FB https://www.facebook.com/DASHdance
VIDEA: http://www.youtube.com/user/iioooney
PROFIL: http://www.myspace.com/dayjamar

DASHdance// everybody can dance... life is real...

dagmar jiříčková
dagmar [dot] jirickova [zavináč] seznam [dot] cz
+420 736 53 88 70

Priložený soubor: 

Přihlašování již uzavřeno